III Wernisaż w Villa Art ? Kazimierz Starościak

III Wernisaż w Villa Art ? Kazimierz Starościak

Kolejny wspaniały wernisaż za nami. 30.10.2012 do Villa Art przybyło grono znakomitych gości, aby wziąć udział w otwarciu wystawy obrazów Kazimierza Starościaka. Jest dla nas ogromnym zaszczytem gościć prace tak znanego i cenionego artysty.

Kazimierz Starościak jest artystą z wieloletnim doświadczeniem. Jego obrazy trafiają do wielu galerii w całej Polsce. Jest laureatem wielu nagród, wyróżnień i odznaczeń. Wśród nich znajduje się Odznaka Ministra Kultury i Sztuki w dziedzinie Zasłużonego Działacza Kultury, tytuł Honorowego Ambasadora Kultury Ziemi Wałbrzyskiej czy ostatnio przyznana Statuetka WENA i Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitnie osiągnięcia w dziedzinie kultury.

Działalność artystyczna Pana Kazimierza obejmuje malarstwo, rysunek i grafikę. Jego obrazy tchną mistyką i tajemnicą. Mieszają się w nich motywy katolickie i prawosławne, jest w nich przepych, a zarazem powściągliwość. Pewna skromność, która charakteryzuje również samego artystę, jak i odrobina humoru, którego poczucia Panu Kazimierzowi nie brakuje.

Cieszymy się, że na wernisażu pojawiło się tak wielu wspaniałych gości tak ze świata artystycznego, jak i polityki. Był też sam Mistrz, który chętnie udzielał odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące jego pracy. Wszystkim gościom za udział serdecznie dziękujemy.

Wystawa będzie trwać do 23-go listopada. Sale restauracyjne wyglądają dziś przepięknie i odświętnie. Nie ma lepszego miejsca w Wałbrzychu na spędzenie wolnego czasu z przyjaciółmi, z rodziną i ze sztuką ? w jej najlepszym wydaniu. Zapraszamy.