Wydarzenia artystyczne

Villa Art to piękny hostel i wspaniała restauracja. Ale nie tylko. Oprócz sztuki kulinarnej można znaleźć tutaj sztukę artystyczną lokalnych twórców. Każdego miesiąca zmienia się wystrój ścian w naszej restauracji. Goszczą tu wspaniałe prace znanych, cenionych twórców, których w Wałbrzychu nie brakuje. Każda wystawa trwa miesiąc, a poprzedzona jest wernisażem, który tak dla właścicieli lokalu, jak i naszych gości jest zawsze wielkim wydarzeniem.

Każdemu wernisażowi towarzyszy cudowna atmosfera, wspaniała muzyka, wino i pyszne przekąski przygotowane przez zespół naszych kucharzy. Atmosferę przede wszystkim tworzą ludzie, tak więc nie brakuje na tej uroczystości miłych, interesujących gości, a wśród nich znajdują się i artyści,

i wielbiciele sztuki oraz tacy, którzy ze sztuką zaczynają dopiero obcować.

Na każdy z wernisaży jest wstęp wolny, ponieważ pragniemy aby spotkania te były wyrazem uznania dla kultury i sztuki Wałbrzycha, jak i również stały się one początkiem przyjaźni z naszymi nowymi klientami.

I Wernisaż w Villa Art ? Barbara Malinowska

I Wernisaż w Villa Art ? Barbara Malinowska

9-go sierpnia 2012 roku odbył się w salach restauracyjnych Villa Art pierwszy wernisaż. Na ścianach zagościły wspaniałe obrazy znanej i cenionej wałbrzyskiej artystki, pani Barbary Malinowskiej.

Panią Basię zna niemal cały Wałbrzych. Jest nie tylko zajmuje się malarstwem, ale również pisze wiersze, wykonuje biżuterie i projektuje stroje. Jej prace gościły w wielu galeriach. Są lubiane, ponieważ autorka tak w poezji, jak i malarstwie przemawia pięknym i prostym językiem. W Villa Art zostały wystawione prace o różnej tematyce, ale każdy z obrazów charakteryzowała delikatność, romantyzm i ciepło.

Wieczór był bardzo udany. Całej imprezie towarzyszyła muzyka, wykonana przez Sudeckiego Barda Marcela Kambra. Miał miejsce również pokaz multimedialny przygotowany przez Mirosława Maciejewskiego z przepięknymi fotografiami. Były pyszne przekąski, dobre wino, wesoła muzyka, tańce i cudowna, niepowtarzalna atmosfera, którą tworzyli przede wszystkim liczni, zebrani w ten wieczór goście.

Na ścianach restauracji zawisły obrazy. Sale wypełniły się ciepłem, pięknem, aniołami......

III Wernisaż w Villa Art ? Kazimierz Starościak

III Wernisaż w Villa Art ? Kazimierz Starościak

Kolejny wspaniały wernisaż za nami. 30.10.2012 do Villa Art przybyło grono znakomitych gości, aby wziąć udział w otwarciu wystawy obrazów Kazimierza Starościaka. Jest dla nas ogromnym zaszczytem gościć prace tak znanego i cenionego artysty.

Kazimierz Starościak jest artystą z wieloletnim doświadczeniem. Jego obrazy trafiają do wielu galerii w całej Polsce. Jest laureatem wielu nagród, wyróżnień i odznaczeń. Wśród nich znajduje się Odznaka Ministra Kultury i Sztuki w dziedzinie Zasłużonego Działacza Kultury, tytuł Honorowego Ambasadora Kultury Ziemi Wałbrzyskiej czy ostatnio przyznana Statuetka WENA i Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitnie osiągnięcia w dziedzinie kultury.

Działalność artystyczna Pana Kazimierza obejmuje malarstwo, rysunek i grafikę. Jego obrazy tchną mistyką i tajemnicą. Mieszają się w nich motywy katolickie i prawosławne, jest w nich przepych, a zarazem powściągliwość. Pewna skromność, która charakteryzuje również samego artystę, jak i odrobina humoru, którego poczucia Panu Kazimierzowi nie brakuje.

Cieszymy się, że na wernisażu pojawiło się tak wielu wspaniałych gości tak ze świata artystycznego, jak i polityki. Był też sam Mistrz, który chętnie udzielał odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące jego pracy. Wszystkim gościom za udział serdecznie dziękujemy.

Wystawa będzie trwać do 23-go listopada. Sale restauracyjne wyglądają dziś przepięknie i odświętnie. Nie ma lepszego miejsca w Wałbrzychu na spędzenie wolnego czasu z przyjaciółmi, z rodziną i ze sztuką ? w jej najlepszym wydaniu. Zapraszamy.

 

II Wernisaż w Villa Art ? Marzena Prokopowicz ? Sawicka

II Wernisaż w Villa Art ? Marzena Prokopowicz ? Sawicka

Kolejny już, drugi wernisaż odbył się w naszej restauracji 17-go września 2012 roku. Otwierał on wystawę obrazów wielce utalentowanej artystki, mieszkanki Szczawna- Zdroju, Pani Marzeny Prokopowicz ? Sawickiej, która jest niezwykłą, bardzo interesującą osobą. Jej prace są szczególne, albowiem malarka wykonuje je bardzo nietypową, wymyśloną przez siebie techniką, dla której podłoże stanowi papier fotograficzny. Większość z nich stanowi martwa natura, ale jak wspomina artystka, każdy z nich jest wyrażeniem emocji inspirowanych ludzką naturą i relacjami jakie między ludźmi istnieją. Wpatrując się w jej obrazy, tak naprawdę nie widzi się dzbanków i dzbanuszków, które na pierwszy rzut oka na nich widnieją. Można na nich zobaczyć to, o czym mówi autorka: uczucia, relacje, emocje...

Piękny był to wieczór. Osoby, które przybyły na wernisaż, to śmietanka artystyczna Wałbrzycha, oraz Ci, którzy kochają te unikalne, piękne prace. Obrazy wypełniły wnętrze restauracji i tak doskonale wpasowały się w jej wystrój, jakby zawsze miały tu być. Zachwycają, mienią się, przyciągają...